MENU

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA
Zobacz wszystkie wydarzenia >

KOMUNIKAT BURMISTRZA DOBIEGNIEWA Z DNIA 18.12.2020

Szanowni Państwo,
podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 17 grudnia, minister zdrowia zapowiedział wprowadzenie kwarantanny narodowej. Będzie ona obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.
 
Jakie nowe zasady obowiązywać będą w tym okresie?
 
           Zostanie zamknięta większość sklepów w galeriach handlowych. W tych, które otwarte pozostaną, obowiązywać będzie limit 1 os. na 15 m2. Otwarte będą m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki.
          Zamknięta zostanie również infrastruktura sportowa oraz stoki narciarskie.  W obiektach będzie można uprawiać jedynie sport profesjonalny.
          Nie będzie można korzystać z hoteli. Wyjątkami będą placówki pracownicze oraz te, które zapewniają nocleg pracownikom medycznym służbom mundurowym, pacjentom szpitali specjalistycznych i ośrodków COS.
          Dzieci i młodzież do 16. roku życia nie będą mogły przemieszczać bez opieki osoby dorosłej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Wyjątek stanowić będą półkolonie w trakcie ferii.
          Szczególne zasady rząd zapowiedział na czas nocy sylwestrowej z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku. W godzinach od 19:00 do 6:00 rano będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem są niezbędne cele służbowe oraz wskazane w rozporządzeniu.

 

 
 Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 
                                                                                                                                                                      BURMISTRZ DOBIEGNIEWA

                                                                                                                                                                            Sylwia Łaźniewska